ПРАВОВІ АРГУМЕНТИ ПРО СОЦІАЛЬНИЙ РІВЕНЬ НАСЕЛЕННЯ

584596Напевне, ні для кого не є секретом той факт, що Україна займає останні позиції за станом соціально-економічного розвитку в Європі. Намагання державних чиновників наповнити бюджет за рахунок збіднілих верств населення не приносить бажаного результату. Часто, ми можемо чути те, що законодавці придумали новий податок чи вводять додаткові обмеження на ведення бізнесу. Основна мотивація – необхідність контролю держави.

Проте, чи переслідує такий контроль держави – захист прав людини. Очевидно – ні. І коли ми говоримо чи присутня правова аргументація у рішеннях Парламенту чи Урядових інституцій, то можна також ствердно відповісти, що – ні.

Найбільш поширеною помилкою є ототожнення правової аргументації із посиланням на норми права чи навіть на рішення суду. Проте, механічне посилання на норми не є аргументацією. І у випадку коли державний чиновник вказує на те, що його конкретна дія це – вимога закону, то людина завжди може вказати на те, що це не переслідує правові цінності. Звичайно, для більш кваліфікованого захисту позиції потрібен юридичний захист. Важливим в даному випадку є вміння переконати чиновника, що у Вас завжди зберігається право на звернення до суду. Більше того важливим є постійна правова самоосвіта. Наприклад якщо ви підприємець в галузі IT то ви повинні знати правове регулювання сфери послуг, які надаєте.

Тому, бажання досягення справедливості буде стимулювати до пошуку шляхів правового балансу публічного інтересу та захисту прав людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *