Права людини та довкілля: вплив Європейської конвенції з прав людини

Напередодні серії дебатів під час сесії Парламентської асамблеї щодо права на здорове довкілля Рада Європи опублікувала новий розділ “довкілля” на своєму спеціальному веб-сайті про вплив Європейської конвенції з прав людини.

Новий розділ містить десять тематичних досліджень, що показують як рішення Європейського суду з прав людини допомогли змінити національну політику та практику щодо довкілля в інтересах людей, яких це безпосередньо стосується, та суспільства в цілому.

Серед прикладів – покращення захисту від шумового забруднення в Хорватії, нові обмеження, введені щодо промислової діяльності в Румунії, і вдосконалення стандартів якості повітря у Грузії. У країнах, зокрема в Бельгії і Швеції, зміцнився потенціал громадян оскаржувати рішення, що стосуються їхнього довкілля. Розділ «Довкілля» доступний англійською та французькою мовами. Наразі зміст розділу перекладається на німецьку, російську і турецьку мови. До кінця року планується опублікувати два додаткових розділи – про проблему насильства стосовно жінок і про право на здоров’я.

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки