Посилення участі молоді на місцевому рівні: розпочався тренінг-семінар для команд громад – партнерів проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні»

13 вересня 2021 року у м. Київ розпочався п’ятиденний тренінг-семінар для команд громад – партнерів проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні».

У тренінг-семінарі беруть участь команди Куяльницької громади (Одеська область), Великокопанівської громади (Херсонська область), Пришибської громади (Полтавська область).

Це друга зустріч команд громад відбулась у межах вже третього етапу компоненту «Молоді люди – повноправні громадяни», який має на меті підтримку змістовної участі молоді на місцевому рівні шляхом перегляду молодіжної політики та впровадження необхідних заходів, використовуючи стандарти Ради Європи. Мета тренінг-семінару – посилити спроможність представників та представниць команд громад-партнерів проєкту Ради Європи “Молодь за демократію в Україні” впроваджувати на місцевому рівні молодіжну політику та здійснювати молодіжну роботу на підходах громадської активності та участі молодих людей.

Під час тренінг-семінару представники та представниці команд громад-партнерів проєкту досліджуватимуть та обговорюватимуть разом:

 • роль молодих людей у житті громади та громади в житті молодих людей (можливості та сфери відповідальності);
 • інклюзивні підходи у молодіжній політиці та молодіжній роботі, визнання цінності участі різних категорій молоді;
 • стандарти і підходи Ради Європи та законодавство України у сфері молодіжної політики та молодіжної роботи, вміння їх використовувати на практиці;
 • потенціал молодіжних рад та молодіжних центрів для посилення молодіжної участі та можливого їхнього впливу на прийняття рішень, що стосуються життя молодих людей у громаді;
 • нормативні документи, що регулюють окремі питання роботи молодіжних центрів, та приклади адвокатування своїх пропозицій;
 • форми та методи молодіжної роботи, зокрема підходів неформальної освіти тощо.

Одне з завдань тренінг-семінару – створити простір для обміну думками, розбудови мереж та пошуку нових партнерів для представників та представниць команд громад – партнерів проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Украіні».

Під час першого дня тренінг-семінару командами громад опрацьовані результати дослідження стану молодіжної політики та потреб, проведеного дослідницькою командою проєкту Ради Європи у десяти громадах-партнерах у лютому-березні 2021 року. Ці результати дали можливість командам громад обговорили актуальність ідей, запропонованих для реалізації у межах співпраці з проєктом Ради Європи «Молодь за демократію в Україні» та провести аналіз цих ідей за допомогою ПЗПМП підходу (Право-Засоби-Простір-Можливості-Підтримка), що відповідає змісту Переглянутої Європейської хартії про участь молоді в місцевому та регіональному житті.

Громади – партнери проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні»

 • Васильківська громада, Київська область
 • Великокопанівська громада, Херсонська область
 • Курненська громада, Житомирська область
 • Куяльницька громада, Одеська область
 • Новоукраїнська громада, Кіровоградська область
 • Опішнянська громада, Полтавська область
 • Присиваська громада, Херсонська область
 • Пришибська громада, Полтавська область
 • Ужгородська громада, Закарпатська область
 • Хорошівська громада, Житомирська область

Нагадаємо, 13-16 та 20-23 липня 2021 року представники та представниці команд Опішнянської громади (Полтавська область), Присиваської громади (Херсонська область), Ужгородської громади (Закарпатська область) взяли участь у двотижневому тренінг-семінарі в онлайновому форматі з посилення участі молоді та громадської активності.       

5–9 липня 2021 року представники та представниці Васильківської громади (Київська область), Курненської громади (Житомирська область), Новоукраїнської громади (Кіровоградська область) та Хорошівської громади (Житомирська область) взяли участь у п’ятиденному тренінг-семінарі з посилення участі молоді та громадської активності.      

Детальніше про проєкт та ресурси Ради Європи у сфері молоді за покликанням: https://www.coe.int/uk/web/kyiv/youth-for-democracy-in-ukraine

Проєкт «Молодь за демократію в Україні» реалізується у межах Плану дій Ради Європи для України на 2018–2022 роки та ґрунтується на попередньому досвіді та продуктивній двосторонній співпраці Ради Європи та Міністерства молоді та спорту України у межах Рамкової програми співробітництва в галузі молодіжної політики між Радою Європи та Міністерством молоді та спорту України на 2016-2020 роки.

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки