Перший пілотний проект впровадження Єдиної інформаційної системи соціальної сфери успішно завершився

У десяти територіальних управліннях соціального захисту населення (УСЗН) Київської та Житомирської областей успішно протестовані основні технології Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС). Про це повідомив заступник Міністра соціальної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Валерій Бушков.

Підсумки пілотного проекту підведено на засіданні робочої групи за участю представників Мінсоцполітики, Мінцифри, Пенсійного фонду та міжнародних донорів, які фінансували пілотний проект.«Завершився пілотний проект впровадження першої черги ЄІССС, в процесі якого ми апробували ключові елементи Системи: Єдиний соціальний реєстр, Соціальне казначейство, Єдиний процесинговий центр та шість видів соціальних послуг. Механізм роботи перевірено, він успішно працює. Тепер ми можемо рухатися далі по створенню ЄІССС – запроваджувати надання визначених соціальних послуг в електронній формі для громадян у пілотних областях, які ми зараз визначаємо», – розповів Валерій Бушков.За його словами, завдяки впровадженню ЄІССС будуть спрощені всі процеси отримання соціальної допомоги. «Якщо вчора людині потрібно було звернутися в кілька державних органів, тепер буде потрібен лише її паспорт. Оскільки реєстри різних інстанцій між собою не взаємодіяли, це була проблема. Тепер вся інформація про людину, яка має право на отримання державної допомоги, буде зосереджена в одному місці. І не потрібно збирати якісь додаткові довідки з різних інстанцій. Ви подаєте заяву, що вам необхідна певна державна допомога. Працівники УСЗН перевірять, що ви маєте на неї право, нараховують і виплачують», – сказав Валерій Бушков.

Він також зазначив, що паралельно із впровадженням ЄІССС Мінсоцполітики працює над внесенням змін у нормативно-правову базу, щоб завершити юридичний процес до того часу, як система буде готова до впровадження в усій країні.

Взято з сайту Міністерства соціальної політики України.

Мітки: Мітки