Освіта з прав людини для доступу молодих людей до прав

Проєкт Ради Європи «Молодь за демократію в Україні» за запрошенням Програми розвитку ООН в Україні 12 серпня 2021 року взяв участь в етері до Міжнародного дня молоді на Першому молодіжному телеканалі.

Під час етеру було згадано, що у Міжнародний день молоді 2021 Консультативна рада у справах молоді молодіжного сектору Ради Європи запрошує тих, хто приймає рішення, сприймати молодих людей як заінтересованих сторін та запрошувати їх до спільного прийняття рішень щодо питань, які їх стосуються.

Також було зазначено, що 16-17 вересня 2021 року у Страсбургу (Франція) відбудеться консультаційна зустріч для обговорення стану впровадження Рекомендації Комітету міністрів CM/Rec(2016)7 про доступ молодих людей до прав на місцевому, національному та міжнародному рівнях.

Переклад і публікацію українською мовою здійснено в межах діяльності Проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні», що реалізується в межах Плану дій Ради Європи для України на 2018–2022 рр.

Під час етеру Олену Черних, керівниця проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні» наголосила, що освіта з прав людини – це один з інструментів, який дозволяє говорити відверто про доступ молодих людей до прав.

У межах діяльності Проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні» здійснено редагування і публікацію українською мовою оновленого видання посібника з освіти з прав людини за участю молоді «Компас».

Посібник «Компас» було вперше опубліковано у 2002 році в рамках Молодіжної програми освіти з прав людини Директорату Ради Європи з питань молоді та спорту. За майже 20 років посібник з освіти з прав людини за участю молоді «Компас» став довідниковим посібником для багатьох молодих людей, залучених до ціннісно орієнтованої молодіжної роботи та неформальної освіти, зокрема і в Україні. На сьогодні він доступний більш ніж 30 мовами, починаючи від арабської та японської і закінчуючи ісландською й мовою басків.

Важливо, що посібник «Компас» і його публікації різними мовами стали своєрідним містком, завдяки якому освіта з прав людини була внесена до порядку денного роботи з молоддю та включена до програми багатьох шкіл.

Електронну версію посібника з освіти з прав людини за участю молоді «Компас» можна завантажити за посиланням: https://rm.coe.int/compass-2020-ukr-yfdua/1680a23873

Проєкт «Молодь за демократію в Україні» реалізується у межах Плану дій Ради Європи для України на 2018–2022 роки та ґрунтується на попередньому досвіді та продуктивній двосторонній співпраці Ради Європи та Міністерства молоді та спорту України у межах Рамкової програми співробітництва в галузі молодіжної політики між Радою Європи та Міністерством молоді та спорту України на 2016-2020 роки.

Детальніше про проєкт та ресурси Ради Європи у сфері молоді за покликанням: https://www.coe.int/uk/web/kyiv/youth-for-democracy-in-ukraine

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.