Оприлюднені постанови про зміни до правил надання послуг з постачання теплової енергії та гарячої води

На сайті Кабінету Міністрів України опубліковані постанови №1023 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1182» та №1022 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 830».

Цими документами внесено низку змін до правил та типових договорів про надання послуг з постачання теплової енергії та гарячої води. Йдеться про удосконалення порядку отримання послуги.

Зокрема, для тих споживачів, які не обрали жодну форму договору з виконавцем послуги,  замість письмової форми договору запроваджено публічний договір приєднання про надання послуг постачання теплової енергії та гарячої води.  

Крім того, постановами врегульовано низку питань щодо:

  • структури оплати послуги та її деталізації (при цьому плата за послугу повинна вноситися одним платежем, незалежно від кількості складових);
  • обліку спожитої послуги та її розподілу між споживачами (в залежності від моделі договірних відносин);
  • розміщення інформації щодо кількості та якості послуги;
  • відповідальності сторін за неналежне виконання договірних відносин;
  • процедури зміни моделі договірних відносин або припинення їх дії.

Зазначимо, зміни внесено на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг», який набрав чинності 1 травня 2021 року.

Нагадаємо, на засіданні Кабміну Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що технічна готовність до старту опалювального сезону в регіонах складає 99%.

Взято з сайту Міністерства розвитку громад та територій України.

Мітки: Мітки