Оновлення українського медійного законодавства стало однією з тем Kyiv Media Week

14 вересня 2021 р. відбулось відкриття 11-го міжнародного медіафоруму KYIV MEDIA WEEK, який традиційно збирає під час дискусій представників державного і приватного секторів, а також учасників професійних об’єднань у сфері медіа, щоб знайти рішення щодо ключових питань української аудіовізуальної індустрії, консолідувати зусилля усіх стейкхолдерів у їх вирішенні та окреслити практичні кроки у найближчій перспективі.

Розпочався медіафорум  установчою дискусією-пресконференцією «Медіабізнес. Перезавантаження», де виступив Стен Ньорлов, голова Офісу Ради Європи в Україні, розповівши про пріоритетні напрями роботи Ради Європи у сфері медіа та міжнародні зобов’язання України щодо вдосконалення законодавства в аудіовізуальній сфері.

Так, Стен Ньорлов, зауважив, що Рада Європи спільно з Європейським Союзом впроваджують в Україні проєкт «ЄС та Рада Європи працюють разом задля підтримки свободи медіа в Україні», який фокусується на посиленні системи Суспільного мовлення в Україні, зміцненні безпеки журналістів, сприянні удосконаленню українського  аудіовізуального законодавства, поліпшенні доступу до публічної інформації для медіа та суспільства тощо.

Також Голова Офісу Ради Європи в Україні позитивно оцінив роботу Суспільного мовлення зокрема що стосується професійності та неупередженості донесення інформації до людей. Але водночас зауважив, що перед Україною постала низка викликів в аудіовізуальній сфері, наголосивши на необхідності оновлення законодавства із врахуванням вимог часу та міжнародних зобов’язань.

«Увідповіденення медійного законодавства до вимог Директиви ЄС про аудіовізуальні медіапослуги є зобов’язанням України за Угодою про асоціацію з ЄС. Окрім того, наближення українського медійного законодавства до стандартів Ради Європи є обов’язком з 2005 р. Директива ЄС про аудіовізуальні медіапослуги містить багато переваг для українських медіа та громадян. Вона забезпечує регулювання платформ спільного доступу до відео, передбачає кращий захист неповнолітніх від шкідливого контенту, посилює незалежість медіарегулятора, заохочує само- та співрегулювання, сприяє медіаграмотності»,- зазначив Стен Ньорлов, голова Офісу Ради Європи в Україні.

Довідкова інформація:

Проєкт «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» має на меті зміцнити роль медіа, їхню свободу та безпеку. Слідкуйте за новинами проєкту на Facebook https://www.facebook.com/CoEUPSIS/

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки