Олексій Чернишов: Парламент ухвалив за основу два законопроєкти, які спрямовані на комплексну реформу сфери містобудування

Верховна Рада України прийняла у першому читанні два законопроєкти, які мають забезпечити комплексне реформування сфери містобудування. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

«Ключові для реформи у сфері містобудування законопроєкти №5655 та №5656 прийнято у першому читанні! Вітаю рішення парламенту, яке наближає нас до повноцінного завершення важливих змін у містобудівній галузі. Прийняття цих законів забезпечить прозорість процедур. І ми нарешті подолаємо корупцію, яка десятки років квітнула у сфері архітектурно-будівельного контролю. Також прийняття законопроєктів дозволить максимально автоматизувати послуги у цій галузі», – наголосив Олексій Чернишов.

Очільник Мінрегіону зазначив, що для розробки законопроєкту було проведено системний аналіз практики реалізації державної політики у сфері містобудування.  Водночас Олексій Чернишов подякував за плідну співпрацю у розробці законопроєкту народним депутатам, представникам Асоціації міст України, Офісу простих рішень та результатів, Конфедерації будівельників України, саморегулівних організацій та будівельного ринку.

Запропоновані законопроєктом № 5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» зміни стосуються, зокрема:

  • мінімізації паперового документообігу між суб’єктами містобудування;
  • цифровізації процесів та реєстраційних процедур у будівництві;
  • розмежування містобудівного контролю та державного містобудівного нагляду у сфері містобудівної діяльності;
  • посилення ролі органів місцевого самоврядування – зокрема, вони отримають розширені повноваження за контролем об’єктів будівництва, які будуються самочинно;
  • визначення учасників будівництва, їх прав та обов’язків, а також відповідальності кожного з них тощо.

Своєю чергою, законопроєкт № 5656 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування окремих адміністративних зборів за державну реєстрацію у сфері містобудівної діяльності» має забезпечити комплексну реформу системи архбудконтролю та системи надання адміністративних послуг з державної реєстрації у сфері містобудівної діяльності.

Нагадаємо, що у Комітеті ВРУ з питань правоохоронної діяльності почала працювати Робоча група з напрацювання узгодженої концепції та підготовки тексту законопроєкту щодо удосконалення положень Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності. Очолює Робочу групу заступник голови Комітету, народний депутат України Максим Павлюк. До її складу також увійшли заступниця Міністра розвитку громад  та територій Наталія Козловська, представники Верховного Суду, Мін’юсту, Мінприроди, Мінкульту, ДІАМу, ДБР, НАБУ та Нацполіції.

Взято з сайту Міністерства розвитку громад та територій України.

Мітки: Мітки