Олег Немчінов провів засідання Координаційної ради з питань реформування державного управління

В онлайн-режимі під головуванням Міністра Кабінету Міністрів України Олега Немчінова відбулося XXІІ засідання Координаційної ради з питань реформування державного управління.

Під час засідання ради обговорили наступне:

– проект Стратегії реформування державного управління на період до 2025 року;

– питання оптимізації граничної чисельності працівників органів державної влади та фінансування оплати праці;

– проблеми функціонування центрів надання адміністративних послуг у зв’язку з оптимізацією районів (райдержадміністрацій);

– стан делегування окремих повноважень у сфері реєстрації актів цивільного стану, зокрема, укрупненим територіальним громадам, до складу яких входять колишні міста обласного значення;

– стан виконання спеціальних умов, визначених Угодою між Урядом України та Європейською Комісією про фінансування програми «Підтримка комплексного реформування державного управління в Україні».

Пріоритетно присвятили час для обговорення індикаторів до майбутньої Стратегії реформування державного управління на період до 2025 року. 

Народний депутат України, голова підкомітету з питань організації державної влади, державної служби, служби в органах місцевого самоврядування, державних символів та нагород Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Корнієнко висловив пропозицію використати площадку Комітету для доопрацювання проекту Стратегії. «Ми не можемо стратегію робити у відриві від всього комплексу органів державної влади різного ґатунку, різного рівня, які потім сильно впливають на її виконання в процесі. У мене є пропозиція, вона дуже проста – використати майданчик підкомітету для агрегування частин складових цієї стратегії. Так, ми вже при підготовці 1066 та 2260 багато мали справу з різними стейкхолдерами, в яких є держслужба всередині та які по-різному це бачать. У нас вже є з ними і контакт, і бачення. Пропоную, щоби ми виступили ніби як «посередником» між цим строкатим зовнішнім сектором, Кабінетом Міністрів України та робочою групою при КМУ. Якщо залучати в робочу групу багато нових стейкхолдерів, вона не буде працювати», – запропонував Олександр Корнієнко.

Важливий блок питань – чисельність працівників державних органів та оплата праці. На нараді були розглянуті пропозиції, підготовлені Національним агентством України з питань державної служби та Міністерством фінансів України щодо оптимізації вакансій державних службовців, скорочення їх чисельності, обмеження розмірів надбавок, обмеження права на переведення без конкурсу. Нагадаємо, що під час останнього засідання бюджетного комітету було погоджено комплексне врегулювання питання оплати праці державних службовців та інтеграція фахівців з питань реформ до нової системи класифікації посад.

«Наразі готується бюджетна декларація на наступні три роки, а також оновлена Стратегія реформування державного управління до 2025 року. Маємо принципово врегулювати питання прозорості та справедливості в оплаті праці державних службовців. Сподіваємося, що Європейський Союз підтримає оновлену Стратегію, зокрема у формі бюджетної підтримки.

У контексті реформи децентралізації потребує моніторингу питання функціонування центрів надання адміністративних послуг у зв’язку з оптимізацією районів (райдержадміністрацій). Погодилися з Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством розвитку громад та територій України спільно запровадити моніторинг заміщення ЦНАП райдержадміністрацій на ЦНАП ОМС», – розповів Міністр КМУ Олег Немчінов.

Також було обговорено питання делегування окремих повноважень у сфері реєстрації актів цивільного стану, зокрема, укрупненим територіальним громадам, до складу яких входять колишні міста обласного значення.

Нагадаємо, що завтра Верховна Рада України розгляне законопроект 4531, який відновить конкурсний відбір на посади державної служби.

Взято з сайту Кабінету Міністрів України.

Мітки: Мітки