Обговорення стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги в Україні та їх відповідності стандартам і рекомендаціям Ради Європи у цій сфері

5 та 7 жовтня 2021 року Проєктом Ради Європи «Підтримка судової влади України в забезпеченні кращого доступу до правосуддя» спільно з Координаційним центром з надання безоплатної правової допомоги було проведено два круглих столи на тему: «Відповідність стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги стандартам і рекомендаціям Ради Європи».

Стандарти якості надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) у цивільних, адміністративних справах та представництва у кримінальному процесі були затверджені у грудні 2017 року з метою забезпечення надання БВПД на належному рівні. Вони гарантують, в першу чергу, якість наданих правових послуг клієнтам БВПД.

Метою проведених круглих столів було обговорення у професійному колі проблемних питань, пов’язаних з якістю надання послуг клієнтам суб’єктами системи БВПД та напрацювання пропозицій щодо вдосконалення стандартів  якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному, адміністративному процесах та представництва у кримінальному процесі відповідно до стандарів і рекомендацій Ради Європи у цій сфері.

У круглих столах взяли участь Ірина Кушнір, менеджерка Проєкту Ради Європи «Підтримка судової влади України в забезпеченні кращого доступу до правосуддя»; Сергій Дрелінський, начальник Управління забезпечення якості правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги; Вікторія Мітько, адвокат, національний експерт Ради Європи.

Представники з різних регіонів України – менеджери відділів забезпечення якості правової допомоги Регіональних центрів БВПД, адвокати – взяли участь у цих заходах та висловили свої пропозиції щодо вдосконалення вказаних стандартів якості відповідно до стандартів і рекомендацій Ради Європи у цій сфері.

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки