Наталія Козловська: Законопроєкт №5655 стане наріжним каменем для реформування містобудівної галузі

Незабаром Верховна Рада має голосувати за законопроєкт №5655 щодо реформування містобудівної галузі у другому читанні. Серед головних переваг – цифровізація, посилення контролю, прозорі правила гри, комфортні умови для залучення інвестицій та зниження корупційних ризиків. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська у своїй колонці для видання «Українська правда».

«Наше спільне завдання – зробити будівельний ринок прозорим та чітко регульованим для всіх його учасників. Для цього треба переформатувати механізми, завдяки яким здійснюються дозвільно-реєстраційні та контрольно-наглядові функції. Роками в Україні діяла система, яка не давала місцевій владі достатньо повноважень, аби вони самостійно контролювали забудову. Завдяки реформі децентралізації та законопроєкту №5655 розв’язати ці проблеми нарешті реально», — підкреслила заступниця Міністра.

Зокрема, законопроєкт №5655 впроваджує масштабну цифровізацію процесів та реєстраційних процедур у будівництві. Крім того, документ передбачає низку превентивних заходів, які у майбутньому не дозволять зводитись «нахалбудам» або «будинкам-монстрам». До прикладу, в разі самочинного будівництва органи місцевого самоврядування зможуть зупинити такі незаконні дії.  Відповідні комплексні зміни у містобудівній сфері мають розв’язати питання, що стримують залучення інвестицій у галузь.

Зазначимо, у вересні цього року було ліквідовано Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) і створено новий цифровізований орган з відмінною структурою, повноваженнями та принципами роботи — Державну інспекцію архітектури та містобудування (ДІАМ). 

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що реформа містобудівної галузі базується на трьох основних принципах — децентралізації, цифровізації та відповідальності. Щодо посилення адміністративної та кримінальної відповідальності — відповідний законопроєкт вже зареєстровано у Верховній Раді.  

Взято з сайту Міністерства розвитку громад та територій України.

Мітки: Мітки