Набрали чинності зміни до Порядку незалежного моніторингу енергетичних сертифікатів будівель

Набрали чинності зміни до Порядку незалежного моніторингу енергетичних сертифікатів будівель. Процедури аудиту будівель стануть прозорими і зрозумілими. Про це повідомив перший заступник Міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський.

«Моніторинг енергетичних сертифікатів має бути прозорим для всіх учасників процесу. Зміни покликані забезпечити об’єктивний контроль якості енергетичних сертифікатів в Україні. Це допоможе усунути наявні недоліки. Зокрема, відбір для проведення перевірки енергетичних сертифікатів буде проводитися автоматично у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва», – зазначив Василь Лозинський.

Документ передбачає низку новацій:

  • введення автоматизованого відбору сертифікатів для моніторингу за випадковим принципом;
  • збільшення діапазону можливих відхилень показників енергетичної ефективності та строки подання заперечення щодо результатів моніторингу;
  • скасування обов’язкового надання електронних копій проєктної документації, документації щодо технічної інвентаризації або паспорта об’єкта у разі відсутності такої документації.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що енергоефективність будівель — потужний рушій національної економіки.

Взято з сайту Міністерства розвитку громад та територій України.

Мітки: Мітки