Мстислав Банік про статичний QR: Українцям більше не потрібно ксерити документи при поселенні в готель

Незабаром початок туристичного сезону та команда Міністерства цифрової трансформації презентує на порталі Дія нову функцію Статичний QR, яка допоможе представникам із різних сфер бізнесу, у тому числі готельного, та їхнім клієнтам прискорити процес передачі документів. Про це розповів керівник з розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік під час конференції в Одесі «Туризм.ReStart».

«Одеса приймає десятки тисяч туристів, тому інструмент для швидкої передачі копій документів організаціям особливо потрібен. Компанія, яка пройшла перевірку Дії, зможе створити в особистому кабінеті на порталі Дія QR-код, щоб клієнти могли поділитися своїми документами на порталі Дія в декілька кліків. Наприклад, при заселенні в готель користувач зможе відкрити сканер у себе в Дії, навести на QR-код, який компанія розмістить у себе на ресепшені, потім, відсканувавши цей QR-код, на смартфоні користувача в Дії з’явиться запит на надання копії е-документа. Після підтвердження, користувач за допомогою Дія. Підпис підписує документи та зі свого мобільного пристрою відправляє дані на електронну пошту компанії», – пояснив Мстислав Банік.

Також компанія може вказати, які саме документи їм необхідні для надання послуг.

«Важливо, що компанія не зможе вимагати від клієнта додаткові копії документів і надлишкові копії даних», – підкреслив керівник з розвитку електронних послуг у Мінцифрі.

Зі статичним QR-кодом не потрібна технічна інтеграція, сканери QR-кодів, штрихкодів та безліч полів для введення коду платника податків та паспортних даних.

Також Мстислав Банік розповів про способи передачі документів у Дії, якими вже користуються понад 100 українських компаній. А саме шеринг (можливість поділитися копією цифрового документу) та валідація (можливість перевірити дійсність цифрових документів). Нагадаємо, раніше ми публікували детальну інструкцію про користування цифровими документами у Дії, які з 23 серпня прийматиме кожна організація.

У свою чергу СДТО Одеської області Анастасія Бондар, директор департаменту культури та туризму Одеської міської ради Тетяна Маркова та голова Асоціації готельєрів України Ірина Седлецька під час зустрічі зі Мстиславом Баніком підтримали ініціативу Мінцифри щодо переведення 100% послуг в онлайн, у тому числі в туристичній галузі.

Взято з сайту Міністерства та Комітету цифрової трансформації України.

Мітки: Мітки