Місцеві ініціативи – тривалі рішення щодо внутрішнього переміщення

27-29 липня Проєкт Ради Європи “Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. Фаза ІІ” у співпраці з Міністерством реінтеграції тимчасово окупованих територій України провели координаційну зустріч з партнерськими громадами в межах літньої школи “Місцеві ініціативи – тривалі рішення”.

Громади Бердянська, Краматорська, Кривого Рогу, Сторожинця, Таїрова були обрані партнерами для одного з компонентів Проєкту, що присвячений сприянню кращій інтеграції ВПО та захисту прав людини населення, яке постраждало від конфлікту.

Лілія Гретарсдоттір, Міжнародна координаторка Проєкту, Голова Управління програм співпраці Департаменту імплементації прав людини, правосуддя та стандартів юридичної співпраці Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи привітала учасників заходу та по завершенню підсумувала його результати.

Олена Литвиненко, Заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні розпочала літню школу з підписання Меморандумів про взаєморозуміння з керівництвом п’яти партнерських громад Проєкту. Ця процедура дає старт довгостроковій співпраці Проєкту та громад у напрямку посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб та населення, яке постраждало від конфлікту.

Захід “Місцеві ініціативи – тривалі рішення” зібрав представників\представниць партнерських громад, національних та міжнародних консультантів\консультанток та співробітників\співробітниць Проєкту.

40  учасників\учасниць впродовж трьох днів дізнавались про стандарти Ради Європи щодо внутрішнього переміщення; обговорювали національне законодавство та судову практику щодо ВПО та населення, яке постраждало від конфлікту; обмінювались досвідом реалізації місцевих програм інтеграції внутрішньо переміщених осіб.

Національні консультанти\консультантки Проєкту провели практичні майстерні на теми: подолання стресу; фандрайзинг та розвиток громад; ІТ -рішення для громад; оцінка потреб та збір даних на місцевому рівні; адвокація та сприяння участі на місцевому рівні; локальні ініціативи та їхня гармонізація зі стратегіями національного рівня; врахування гендерної проблематики у місцевій політиці та практиці.

Теми практичних майстерень були виокремлені Проєктом за результатами оцінки потреб та визначені як такі, що посилюватимуть спроможність зацікавлених сторін на місцевому рівні реагувати на поточні потреби ВПО та населення, яке постраждало від конфлікту, а також сприятимуть розвитку громад.

Захід завершився розробкою п’яти робочих планів, які будуть спільно реалізовуватися Проєктом Ради Європи та п’ятьма партнерськими громадами до кінця 2022 року. Проєкт підтримуватиме партнерів у впровадженні стандартів Ради Європи під час планування та впровадження політики та практики щодо ВПО та населення, яке постраждало від конфлікту.

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки