Мінрегіон: Оновлення житлово-комунальної сфери України має базуватись на європейському підході

19 листопада за участю заступника Міністра розвитку громад та територій України з питань європейської інтеграції Ігоря Корхового відбувся онлайн-вебінар «Модернізація житлово-комунального сектора як частина європейського курсу України».

У заході взяли участь редактори, журналісти загальноукраїнських і місцевих медіа.

Як зазначив Ігор Корховий, модернізація централізованого теплопостачання є важливою передумовою приєднання України до Європейського зеленого курсу. Рухаючись у цьому напрямку, Мінрегіон має амбітну мету до 2050 року скоротити до 50% енергоспоживання будівель та підвищити частку альтернативної енергії в системах централізованого теплопостачання до 60%.     

Наразі міністерство розробляє стратегію термомодернізації будівель, яка сприятиме створенню привабливих умов для залучення інвестицій в цю сферу. Заступник Міністра вважає, що важливо врахувати досвід країн, які пройшли етап постсоціалістичної модернізації стосунків у житлово-комунальному господарстві. Зокрема, у співпраці з посольством Литви Мінрегіон напрацьовує модель інвестиційної привабливості централізованих систем теплопостачання.

«Європа робить акцент саме на централізованому теплопостачанні, тому що така система дозволяє зменшити споживання енергоресурсів, створити так званий ринок тепла. Крім того, без термомодернізації неможливо приєднатися до Європейської зеленої угоди, тому що сьогодні в Україні будівлі споживають близько 60% всіх енергоресурсів. І тут необхідно на рівні держави виробити таку модель, яка базуватиметься на попиті та пропозиції», – наголосив Ігор Корховий.

Вебінар було організовано Національною спілкою журналістів України за підтримки USAID Проєкт енергетичної безпеки України.

Захід проведено в рамках освітньої ініціативи «Прозорість та технічна грамотність в енергетичній журналістиці», метою якої є забезпечення прозорості та технічної грамотності у висвітленні в медіа тем, пов’язаних з енергетичними реформами, та сприяння посиленню енергетичної безпеки України шляхом ефективної комунікації.

Взято з сайту Міністерства розвитку громад та територій України.

Мітки: Мітки