Міністр фінансів : Ми тримаємо на контролі практичне втілення дорожньої карти по трансформації митних органів

«План реформи митниці узгоджено з міжнародними партнерами. Це  фактично стратегічний документ Міністерства фінансів – наша дорожня карта по трансформації митних органів. Вимоги до митниці досить серйозні. Вони не лише з боку Уряду – у Президента питання митниці на особистому контролі. І ми слідкуємо за практичним втіленням цієї дорожньої карти», –  про це розповів Міністр фінансів Сергій Марченко у інтерв’ю УНІАНу.

Коментуючи результати боротьби з контрабандою в митних органах, Міністр наголосив, що незадоволення роботою колишнього керівництва митниці було пов’язані з тим, що не були повністю виконані вимоги щодо виконання і навіть перевиконання бюджетних показників. І при цьому були вимоги  здійснювати реформування, адже митниця є високо сенситивним до корупції органом. Зокрема, ідеться про викорінення контрабанди.

«Не збираюся прикривати ці негативні чинники і казати, що там все добре. Є досить об’єктивний показник митниці – співвідношення товарообігу, що заходить на територію країни, і надходжень від митниці. Були періоди, коли ми виходили на хороші показники роботи. Але вони були нестабільними. Це свідчило, що там потрібні зміни, в тому числі кадрові. І ми їх робили. Попри те, що політично це було досить важко. Але факти є факти, тут треба дивитися лише на результат – або він є, або його немає», – сказав Сергій Марченко.

Також Міністр фінансів розповів про поточні результати реалізації Плану реформування митниці. Це, зокрема:

  • Запуск формату єдиної юридичної особи з 1 січня.
  • Дано старт експериментальному проекту щодо тестування митників з питань кваліфікації та благонадійності.
  • Розроблено механізм уніфікації ставок ввізного мита на товари легкої промисловості.
  • Запущено програму авторизованого економічного оператора (АЕО) в Україні – на сьогодні вже прийнята в роботу одна заява підприємства на про надання авторизації АЕО.
  • З 16 листопада здійснюється пілотне тестування роботи національної електронної транзитної системи.
  • З 7 листопада запроваджено можливість подання перевізниками загальної декларації прибуття, як це передбачено Митним кодексом України та Митним кодексом ЄС.
  • З травня працює пілотний проект з автоматичного оформлення – це можливість автоматизованого випуску товарів у відповідний митний режим без участі посадової особи митниці.

Взято з сайту Міністерства фінансів України.

Мітки: Мітки