Консорціум ABC проводить перший онлайн-курс з виробництва книг в доступних форматах

Як повідомляє Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ), з метою забезпечення безперервності навчальних програм в контексті пандемії COVID-19 в рамках Консорціуму доступних книг ВОІВ (ABC) впроваджено онлайн-курс, спрямований на зміцнення потенціалу з виробництва книг в доступних форматах для сліпих, осіб з порушеннями зору чи іншими обмеженими можливостями, які ускладнюють сприйняття друкованої інформації. 

Курс розрахований на партнерські організації, які обслуговують людей з обмеженими можливостями в країнах, що розвиваються, або найменш розвинених країнах, і базується на передовій практиці виробництва книг в доступних форматах, таких як брайлівський друк, аудіокниги, електронні тексти і тексти, набрані великим шрифтом.

У ВОІВ очікують, що курс підвищить ефективність та розширить охоплення ABC, надасть змогу консорціуму масштабувати зусилля з метою підготовки численних партнерських організацій протягом року, в тому числі у віддалених куточках світу; надасть слухачам більше можливостей з використання навчальних матеріалів та розвитку вмінь; відкриє можливість запропонувати курс багатьом іншим організаціям по всьому світу, включаючи видавців та відділи освіти.

З 2015 по 2020 рік 25 партнерських організацій, які пройшли навчання та отримали фінансування від Консорціуму ABC, вже випустили понад 13 700 навчальних книг. До кінця цього року в проєктах, які розгорнуті у 17 країнах світу, буде виготовлено ще 5300 доступних навчальних видань.

За оцінками ВООЗ, станом на 2018 рік у світі налічувалося приблизно 253 мільйони людей, які є сліпими або людьми із вадами зору. Понад 90% з них проживають у країнах, що розвиваються, де за оцінками Світового союзу сліпих, сліпі мають лише один шанс з десяти піти до школи чи влаштуватися на роботу.

Джерело: ВОІВ

Взято з сайту Державного підприємства ” Український інститут інтелектуальної власності” (Укрпатент).

Мітки: Мітки