Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримує прийняття за основу законопроекту щодо відносин у сфері перевезення живих тварин

10 лютого у форматі відеоконференції відбулося чергове засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування, на якому були розглянуті ряд законопроектів з опрацювання яких Комітет не є головним.

Члени Комітету розглянули проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються відносин у сфері перевезення живих тварин, а також окремих питань карантину (інших ветеринарно-санітарних положень)» (№ 2558, доопрацьований), спрямований на виключення випадків жорстокого поводження з тваринами під час транспортування. Зокрема, проектом пропонується передбачити пропуск через державний кордон України живих тварин виключно в пунктах пропуску, які мають карантинну станцію (карантинний пост).

Під час обговорення зазначалось, що під час доопрацювання законопроекту було розглянуто ряд зауважень членів Комітету, які стосувались: уточнення термінів, фінансування пропонованих заходів, забезпечення карантинних станцій відповідними фахівцями, механізму відповідальності за забезпечення благополуччя тварин. Учасники засідання звернули увагу, що частину з цих питань врегульовано прийняттям Закону «Про ветеринарну медицину», а решту пропонується обговорити під час підготовки законопроекту до другого читання.

Члени Комітету вирішили підтримати прийняття законопроекту за основу і направити відповідний висновок головному Комітету з питань аграрної та земельної політики.

На засіданні був розглянутий законопроект «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення вимог законодавства про ринок деревини» (№ 4275), яким пропонується встановити відповідальність за невиконання вимог законодавства, що регулює ринок деревини.

Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування і один із авторів законопроекту Олег Бондаренко нагадав, що проект розроблено у розвиток законопроекту «Про ринок деревини» (№4197 і 4197-1), який зараз розглядається Комітетом з питань економічного розвитку.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів і Державне агентство лісових ресурсів підтримали законопроект і надали свої зауваження.

Прийнято рішення рекомендувати Комітету з питань правоохоронної діяльності внести на розгляд Верховної Ради пропозицію прийняти законопроект №4275 за основу з урахуванням зауважень Комітету. Також рекомендовано розглядати його у першому читанні після прийняття в цілому проекту Закону «Про ринок деревини».

Комітет розглянув законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо суспільно важливих послуг з перевезення пасажирів автомобільним та міським електричним транспортом» (№ 4583), яким, зокрема, пропонується запровадити нові правила порядку відбору автомобільних перевізників для роботи на маршрутах, на яких надаються суспільно важливі послуги з перевезення пасажирів, передбачивши закупівлю таких послуг за процедурою, установленою законодавством про публічні закупівлі.

Комітет підтримав пропозицію рекомендувати головному Комітету внести законопроект на розгляд Верховної Ради і прийняти його за основу за умови врахування зауважень, які стосуються забезпечення безпеки на транспорті, стимулювання переходу перевізників на екологічно чистіший транспорт, надання пріоритетності електричному транспорту під час конкурсного відбору перевізників.

Розглянувши законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо встановлення належного рівня пенсійного забезпечення» (№ 4584) Комітет підтримав рішення рекомендувати головному Комітету направити його на доопрацювання.

Проектом Закону пропонується відновити пенсійне забезпечення постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи і встановити пенсійні виплати належного рівня. Водночас, у проекті не вказані джерела фінансування таких витрат, а ввести його в дію пропонується з першого числа місяця, наступного за тим, у якому його буде опубліковано.

За результатами розгляду законопроектів «Про поштовий зв’язок» (№ 4353) та двох альтернативних до нього № 4353-1 і № 4353-2, підтримано пропозицію запропонувати Комітету з питань транспорту та інфраструктури самостійно визначитись щодо рішення по цим законопроектам, оскільки вони не стосуються предметів відання Комітету з питань екологічної політики та природокористування.

Також, Комітет розглянув питання щодо доопрацювання проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування» (№4187) і прийняв рішення доручити голові підкомітету з питань охорони і раціонального використання надр Павлу Якименку максимально врахувати усі конструктивні зауваження і надати протягом двох тижнів на розгляд Комітету доопрацьований законопроект для його подання на повторне перше читання.

Окрім цього, Комітет створив робочу групу для підготовки і проведення комітетських слухань щодо розподілу коштів на природоохоронні заходи та їх належного витрачання.

Голова Комітету нагадав, що на наступний тиждень заплановано проведення двох засідань. На одному засіданні будуть розглядатися законопроекти, а на другому – планується заслухати звіт Голови Державного агентства водних ресурсів Валентина Шліхти.

Взято з сайту Верховної Ради України.

Мітки: Мітки