Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує Верховній Раді за результатами розгляду в повторному першому читанні прийняти за основу законопроект про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель

травня заслухав інформацію Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України і Міністерства юстиції України щодо ситуації, яка склалася у зв’язку з скасуванням Окружним адміністративним судом міста Києва рішень Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі про припинення спеціального розслідування щодо імпорту в Україну деяких азотних добрив. Учасники засідання обговорили зазначену інформацію та взяли її до відома.

Також члени Комітету заслухали та обговорили інформацію голови Фонду державного майна України Д. Сенниченка щодо Меморандуму про співробітництво з Держпродспоживслужбою та поточний стан приватизації підприємств агропромислової галузі, переданих Фонду державного майна України Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у 2019-2021 роках.

За результатами заслуховування члени Комітету вирішили підтримати рішення підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Комітету з питань аграрної та земельної політики та визнати роботу керівництва Фонду державного майна України в питанні приватизації підприємств агропромислової галузі, переданих Фонду держмайна України Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у 2019-2021 роках незадовільною.

Учасники засідання розглянули проект Закону про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель, повторне перше читання, № 5202. На думку авторів законопроекту, його прийняття матиме своїм наслідком збільшення площі землі, на якій застосовується гідротехнічна меліорація, зменшення собівартості поливу та осушення земельних ділянок, мінімізацію ризиків припинення подачі/відведення води під час вегетаційного сезону, мінімізацію ризиків деградації ґрунтів. Зазначене в свою чергу призведе до підвищення урожайності сільськогосподарських культур та підвищення ефективності сільського господарства, збільшення частки високомаржинальних культур і зайнятості населення в сільській місцевості.

Крім того, реалізація положень законопроекту матиме своїм наслідком зменшення витрат держави на адміністрування системи гідротехнічної меліорації та збільшення податкових надходжень до бюджету від сільськогосподарських товаровиробників, які обробляють зрошувані (осушувані) земельні ділянки, а також зростання валютної виручки від реалізації сільськогосподарської продукції на експорт і поліпшення платіжного балансу.

За результатами обговорення було ухвалено рішення подати на розгляд Верховної Ради України доопрацьований проект Закону про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель та рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект за основу.

Під час засідання також було ухвалено рішення доручити підкомітету з питань розвитку базових галузей в агропромисловому комплексі Комітету з питань аграрної та земельної політики розробити доопрацьований проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння).

Учасники засідання заслухали інформацію голів підкомітетів Комітету з питань аграрної та земельної політики про стан законопроектної роботи та визначили пріоритетні напрямки законопроектної роботи Комітету.

Члени Комітету затвердили зауваження та пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України щодо підвідомчості спорів, що виникають у сфері земельних відносин та спорів щодо нерухомого майна» (№ 3296, і направили дане рішення до Комітету з питань правової політики.

На завершення засідання було затверджено розклад засідань Комітету з питань аграрної та земельної політики на червень 2021 року.

Взято з сайту Верховної Ради України.

Мітки: Мітки