Комітет схвалив проєкт методології розрахунку Індексу моніторингу конкурентного середовища

Комітет ставить перед собою важливе завдання – розробити комплексний інструмент для ефективного моніторингу конкурентного середовища у різних галузях економіки. Його розробка має забезпечити можливість проводити порівняння стану конкурентного середовища у різних сегментах галузей та в динаміці. Як наслідок, він слугуватиме індикатором можливих конкурентних ризиків або свідчитиме про їх відсутність.

Розроблений інструмент допоможе Комітету у становленні пріоритетів досліджень ринків, підвищить ефективність роботи та сприятиме розвитку культури конкуренції в Україні. Водночас його можна бути використовувати при формуванні та реалізації галузевої політики відповідними органами влади.

Тому за підтримки проєкту TAIEX АМКУ провів експертну місію з румунським відомством з питань конкуренції щодо розробки методології розрахунку Індексу моніторингу конкурентного середовища. Тоді до заходу також долучилися представники Державної служби статистики та Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства.

У ході заходу, експерти румунського відомства поділилися своїм досвідом розробки та методологією такого Індексу. Натомість Комітет презентував проєкт власної методики розрахунку Індексу та отримав схвальні відгуки від румунських колег, а також влучні зауваження щодо її вдосконалення.

Результатом роботи у цьому напрямку стало схвалення проєкту методології розрахунку Індексу моніторингу конкурентного середовища. Документ забезпечить сталість підходів під час аналізу ситуації на різних ринках та дасть можливість запровадити якісно нові підходи у порівняльній аналітиці як у різних часових відрізках, так і між різними сегментами галузей. Головні ідеї, закладені у документі, також викладені у наші презентації.

З огляду на новизну запропонованого підходу в Україні, Комітет запрошує усі заінтересовані сторони до обговорення запропонованого документу. Тому будемо вдячні за конструктивні зауваження та пропозиції на електронну пошту ksondzyk@amcu.gov.ua до 29 січня 2021 року.

Взято з сайту Антимонопольного комітету України.

Мітки: Мітки