Індикатором реформи децентралізації є доступність адміністративних послуг

7 липня відбувся круглий стіл ”Доступні адміністративні послуги як індикатор реформи децентралізації” за сприяння та підтримки Проекту ЄС ”Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні” (EU4PAR) за участі народних депутатів України, представників міністерств та Пенсійного фонду України.

Під час круглого столу сторони обговорили стан розвитку та функціонування системи надання адміністративних послуг в умовах децентралізації.

Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко зазначив про поточний стан  надання адміністративних послуг соціального характеру через ЦНАП.

”З метою застосування електронного документообігу для організації надання адміністративних послуг соціального характеру мешканцям територіальних громад, упроваджується програмний комплекс „Інтегрована інформаційна система „Соціальна громада”. Даний комплекс дає змогу забезпечувати прийом первинних документів від громадян для призначення  соціальної допомоги, житлових субсидій, пільг в територіальних громадах за місцем проживання та передавати ці документи в електронному вигляді органам соціального захисту населення”,- наголосив заступник Міністра.

Зазначений алгоритм забезпечує зручність для мешканців територіальних громадах, особливо віддалених від районних центрів, спрощує механізм взаємодії органів місцевого самоврядування та структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій.

Якісна інформаційна картка зменшує потреби в усних та інших персональних консультаціях, і є джерелом інформації як для отримувачів державної соціальної підтримки, так і для посадових осіб органів місцевого самоврядування та центрів надання адміністративних послуг, що набуває особливої актуальності в умовах адміністративно-територіальної реформи та децентралізації влади, – резюмував Віталій Музиченко.

Довідково

Станом на 05.07.2021 суб’єктами упровадження Програмного комплексу є 1 413 територіальних громад або 98,3% утворених територіальних громад (крім тимчасово окупованої території України).

10 регіонів забезпечили впровадження Програмного комплексу у 100% утворених територіальних громад.

Фактично виконання функцій з організації надання адміністративних послуг соціального характеру з використанням Програмного комплексу станом на 01.06.2021 забезпечили 1 316 територіальних громад або 94% підключених до Програмного комплексу.

За 5 місяців поточного року сформовано і передано структурним підрозділам з питань соціального захисту населення 357,3 тис. електронних справ, приріст за травень склав понад 33%.

Взято з сайту Міністерства соціальної політики України.

Мітки: Мітки