Голова Офісу Ради Європи в Україні Стен Ньорлов в ефірі програми «Сьогодні. Головне» на телеканалі UA:ОДЕСА

2 вересня 2021 року Голова Офісу Ради Європи в Україні Стен Ньорлов в ефірі програми «Сьогодні. Головне» на телеканалі UA:ОДЕСА розповів про підтримку Радою Європи боротьби з неналежним поводженням і сприянню безпеки журналістів в Україні. Участь у програмі також взяв Координатор проєктів ОБСЄ в Україні, Посол Генрік Вілладсен.

Запис ефіру програми за посиланням.

Стен Ньорлов зазначив, що Рада Європи через реалізацію проєкту «Підтримка інституцій для боротьби з неналежним поводженням в Україні» сприяє Державному бюро розслідувань (далі – ДБР) в ефективному застосуванні європейських стандартів і практик у боротьбі з порушеннями прав людини. Голова Офісу Ради Європи наголосив на важливості навчання співробітників ДБР у межах проєкту та, зокрема, розповів про тренінги для співробітників слідчих та оперативних підрозділів ДБР «Попередження злочинів, пов’язаних із зловживанням владою працівниками правоохоронних органів». Тренінги були проведені 2 і 3 вересня в Одесі у рамках реалізації проєкту Ради Європи «Підтримка інституцій для боротьби з неналежним поводженням в Україні» та організовані спільно з Координатором проєктів ОБСЄ в Україні.

Щодо питання про гарантування безпеки журналістів Стен Ньорлов наголосив, що це питання має бути винесено як пріоритетне на порядок денний усіх урядових інституцій і в першу чергу правоохоронних органів, які мають розуміти природу та специфіку журналістської роботи. Голова Офісу повідомив, шо наразі функціонує Платформа Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів, де розміщуються активні повідомлення про загрози свободі слова та безпеці журналістів. У межах проєкту «Європейський Союз і Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» відбувається активний діалог і співпраця між Офісом Генерального прокурора, громадськими організаціями, що працюють у сфері медіа, та медіаспільнотою, задля забезпечення безпеки журналістів і поліпшення стану розслідувань злочинів проти журналістів.

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки