Генеральна секретарка під час сесії ПАРЄ: виконання рішень ЄСПЛ є зобов’язанням, що не підлягає обговоренню

Генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич під час спілкування у форматі питань і відповідей з парламентарями ПАРЄ підкреслила виняткову важливість повного виконання державами-членами Ради Європи рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Це зобов’язання держав-членів не підлягає обговоренню і є необхідним для підтримки системи Європейської конвенції з прав людини. Генеральна секретарка закликала держави-члени й надалі враховувати та дотримуватись принципу субсидіарності, згідно з яким Конвенція застосовується національними суддями, які спираються на практику ЄСПЛ. Це призведе до скорочення кількості справ, що надходять до Суду у Страсбурзі.

Щодо потенційної участі Ради Європи у діалозі про зони неврегульованих конфліктів, Генеральна секретарка наголосила на ролі Організації у забезпеченні демократичної безпеки та вказала на важливість безперешкодного доступу її органів моніторингу до таких територій.

З наближенням 60-річчя Європейської соціальної хартії Марія Пейчинович-Бурич підкреслила необхідність підвищення ефективності системи Соціальної хартії і повідомила, що вже внесла відповідні пропозиції до Комітету міністрів.

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки