Фінальне засідання Координаційної групи проєкту Ради Європи «Подальша підтримка виконання Україною рішень у контексті статті 6 Європейської конвенції з прав людини»

31 травня відбулося фінальне засідання Координаційної групи проєкту Ради Європи «Подальша підтримка виконання Україною рішень у контексті статті 6 Європейської конвенції з прав людини» (Проєкт), який фінансується Фондом з прав людини та імплементується Департаментом з впровадження стандартів прав людини, правосуддя та правового співробітництва Ради Європи.

Онлайн захід залучив представниць та представників всіх органів державної влади, громадських організацій та Ради Європи.

«Висловлюю глибоку вдячність нашим ключовим партнерам, а саме Верховному Cуду, Секретаріату Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Міністерства юстиції України, Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та підкомітету з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини та альтернативного розв’язання спорів, Вищій раді правосуддя, а також іншим судовим та виконавчим органам, неурядовим та міжнародним організаціям за тверду відданість нашим спільним зусиллям щодо вдосконалення національної системи виконання рішень ЄСПЛ, забезпечення захисту прав людини та зміцнення верховенства права в Україні. Також я хотіла би подякувати Фонду з прав людини за їхню фінансову підтримку Проєкту та експертам, які зробили безцінний внесок для його імплементації», – сказала у вітальному слові Голова Відділу з реформ сектору правосуддя Департаменту з впровадження стандартів прав людини, правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ліліт Данегян.

Основною метою заходу було проінформувати членів Координаційної групи про результати діяльності Проєкту за 2020-2021 роки та результати співпраці з партнерами протягом періоду реалізації.

«Дякуємо всім причетним, хто допомагає Україні виходити з цієї досить складної ситуації, яка історично формувалася протягом кількох десятиріч і вирішення якої наразі дуже очікуємо. Набирає обертів діяльність, як Уряду, так і Парламенту задля того, щоб законодавчі зміни відбулись», – зауважив Голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Андрій Костін.

Під час презентації про результати діяльності Проєкту, його керівниця Марта Басистюк, повідомила, що в межах реалізації Проєкту (станом на день заходу) було проведено 33 заходи, залучено понад 2900 учасників, підготовлено 31 експертний документ, 9 публікацій та 3 соціологічних дослідження у відповідь на запити національних державних органів.

Вона також повідомила про ключові досягнення у контексті основних компонентів Проєкту: невиконання судових рішень; надмірної тривалості судових проваджень; забезпечення судової незалежності та доступу до правосуддя; створення ефективних процедур, пов’язаних із взаємодією між Верховним Судом та Європейським судом з прав людини.

Керівник відділу Департаменту з питань виконання рішень ЄСПЛ (Генеральний директорат з прав людини та верховенства права Ради Європи) Павло Пушкар розповів про співробітництво Проєкту з Департаментом виконання рішень Європейського суду з прав людини: «Дуже важливо, щоб ця величезна проблема була вирішена покроково. Тому тут варто мати і національну стратегію, про яку ми говорили, і яка відповідатиме вимогам рішень ЄСПЛ і Комітету міністрів Ради Європи. В цьому аспекті на майбутнє необхідно продовжити роботу по вдосконаленню самої стратегії і плану дій, синхронізації і консолідації загального підходу органів влади до проблематики виконання рішень. Зі сторони Ради Європи, враховуючи ці чинники, ми готові взяти експертну участь та надати допомогу, яка буде необхідна органам влади, для того, щоб досягти прогресу у виконанні цієї складної групи справ, яка стосується України».

Після доповідей партнери Проєкту оцінили співпрацю та поділилися думками стосовно проробленої роботи. Так, до учасників та учасниць заходу звернулися: Іван Ліщина, заступник Міністра юстиції України – Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини, Роман Бабій, голова підкомітету з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини та альтернативного розв’язання спорів Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, Ліна Губар, начальниця відділу міжнародно-правової взаємодії Верховного Суду, Расім Бабанли, керівник департаменту аналітичної та правової роботи Верховного Суду, Тетяна Пустовойтова, начальниця відділу міжнародного співробітництва Національної школи суддів України, Владислав Гуртенко, начальник відділу міжнародного співробітництва Вищої ради правосуддя, Ольга Лопушанська, заступниця виконавчого директора зі зв’язків з органами влади Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», Петро Стецюк, науковий консультант з правових питань Центру Разумкова.

Наприкінці засідання всіх учасників було запрошено на фінальну конференцію проєкту Ради Європи «Подальша підтримка виконання Україною рішень у контексті статті 6 Європейської конвенції з прав людини», яка запланована на 11 червня 2021 р.

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки