EUIPO: Шахрайська активність, яка імітує діяльність відомства, в 2020 році зросла на 50%

Як повідомляє Європейське відомство з інтелектуальної власності (EUIPO), за підсумками 2020 року активність шахраїв, які вдають з себе представників EUIPO та вимагають оплату за послуги, зросла на 50%.

Серед останніх зафіксованих випадків вже у 2021 році – фейкові нагадування щодо оплати послуг, в яких використано логотип EUIPO, назву та адресу відомства. В той же час отримувачу пропонується здійснити “оплату за реєстрацію” на рахунок, відкритий в польському банку. 

Відомство нагадує: щоб вберегти себе від фальшованих інвойсів, слід пам’ятати наступне:

  • EUIPO ніколи не надсилає інвойси своїм користувачам та не вимагає оплати зазначеним способом; 
  • всі платежі за європейські торговельні марки, які здійснюються безпосередньо до відомства, перелічені на офіційному вебсайті, для оплати за ТМ і промислові зразки використовуються два рахунки в банках Іспанії; 
  • для отримання гарантовано безпечних офіційних повідомлень щодо оплати краще використовувати User Area офіційного вебсайту
  • у разі надходження підозрілих повідомлень прохання повідомляти про це EUIPO.

Зразок фейкового повідомлення про оплату

Нагадуємо, 14 травня 2021 року підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо двостороннього співробітництва між Державним підприємством «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент), що виконує функції Національного органу інтелектуальної власності, та Відомством з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO). Меморандум підписали Генеральний директор Укрпатенту Андрій Кудін та виконавчий директор EUIPO Крістіан Аршамбо. 

Взято з сайту Укрпатенту.

Мітки: Мітки