Експерти Ради Європи аналізують стан фінансування судової влади в Україні

На сьогодні в Україні існує проблема неналежного фінансування судів та органів судової влади. Місцевим та апеляційним судам з різних регіонів України бракує коштів на оплату праці працівників апаратів судів, надсилання поштових відправлень, придбання паперу тощо. Така ситуація відповідним чином впливає на забезпечення доступу до правосуддя, гарантованого Конституцією України та статтею 6 Європейської конвенції з прав людини.

З метою надання експертної допомоги щодо визначення заходів, необхідних для забезпечення доступу до суду в умовах обмеженого державного фінансування в рамках проєктів Ради Європи «Підтримка судової влади України в забезпеченні кращого доступу до правосуддя» та «Подальша підтримка виконання Україною рішень у контексті статті 6 Європейської конвенції з прав людини» здійснюється аналіз фінансового стану судової влади. Цей аналіз на замовлення Ради Європи виконується експертами ТОВ “Ернст енд Янг”. Задля забезпечення ефективності проведення вказаного аналізу вже проведені онлайн консультації експертів з представниками Міністерства фінансів України, Державної судової адміністрації України, представниками судів різних інстанцій та різних юрисдикцій.

За результатами проведених консультацій експертами проєкту, зокрема, буде підготовлений аналітичний звіт, в якому будуть надані рекомендації щодо заходів, яких необхідно вжити для зменшення дефіциту фінансових ресурсів та поліпшення доступу до правосуддя в Україні.

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки