Домашній кривдник може на рік потрапити до виправного центру, якщо порушить умови угоди про примирення з дружиною

Ізяславський районний суд затвердив угоду про примирення, укладену між потерпілою та обвинуваченим у домашньому насильстві: визнав чоловіка винним за статтею 126-1 Кримінального кодексу України та призначив йому узгоджене покарання у виді обмеження волі на 1 рік, звільнивши від його відбування з випробуванням на 1 іспитовий рік.

Також суд поклав на обвинуваченого обов’язки періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти про зміну місця проживання, роботи та направив його для проходження програми для кривдників або пробаційної програми.

54-річний житель Ізяславщини упродовж минулого і цього року грубо ображав дружину, нецензурно лаявся, погрожував їй фізичною розправою та виганяв з дому. Поліцейські зафіксували факти домашнього насильства психологічного та економічного характеру у жовтні й листопаді 2020 року та в травні 2021 року. Ізяславський районний суд тричі ухвалював постанови про притягнення домашнього кривдника до адміністративної відповідальності за частинами 1, 2 статті 173-2 КУпАП, накладаючи адміністративне стягнення у виді громадських робіт (загалом – 140 годин).

Утім, за місяць після останньої постанови, чоловік знову вчинив домашнє насильство, нецензурно облаявши жінку. За умисне систематичне вчинення психологічного насильства щодо своєї дружини, що призвело до її психологічних страждань та погіршення якості життя потерпілої його притягли до кримінальної відповідальності.

Та до суду подружжя подало на затвердження угоду про примирення. За її умовами, чоловік повністю визнав свою вину у вчиненому й сторони погодилися на призначення йому покарання у виді обмеження волі й звільнення від його відбування за ст. 75 КК України.

Суд зауважує, що угода про примирення у кримінальних провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з домашнім насильством, може бути укладена лише за ініціативою потерпілого, його представника.

Переконавшись, що укладення угоди з обвинуваченим ініціює дружина, й воно не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді, сторони розуміють наслідки угоди про примирення, суд її затвердив.

Вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений до апеляційного суду.

Пресслужба Хмельницького апеляційного суду

Взято з сайту Судової влади України.

Мітки: Мітки