ДБР інституціоналізувало стандарти професійної підготовки співробітників та розпочало розробку курсів за підтримки Ради Європи

Цього тижня Державне бюро розслідувань (далі – ДБР) інституціоналізувало «Стандарти та стандартизовані програми професійної підготовки працівників Державного бюро розслідувань» (далі – Стандарти) через наказ В.о. Директора від 21 липня 2021 року. Стандарти розроблені за підтримки Ради Європи і їхнє офіційне затвердження дозволяє розпочати наступний етап підтримки, яка надається за напрямком становлення системи професійної освіти персоналу ДБР у межах проєкту «Підтримка інституцій для боротьби з неналежним поводженням в Україні».

Цей наступний етап передбачає розробку навчальних курсів у межах Стандартів, навчання для тренерів та пілотування відповідних курсів. Отже, робоча група, що складається з представників ДБР та експертів Ради Європи зібралася 21-23 липня 2021 року, щоб розпочати розробку першого модельного навчального курсу, який фокусуватиметься на захисті прав людини, відповідній ролі ДБР у цій сфері та ефективному розслідуванні.

 «За ці три дні ми разом з експертами Ради Європи, покеровуючись Стандартами та оцінкою навчальних потреб ДБР, розробили перший модельний курс. На мою думку, це практично-орієнтований та дуже життєздатний продукт. До кінця року маємо почати викладати цей курс для співробітників», – зазначив Андрій Савченко, заступник начальника відділу Управління Головного слідчого управління ДБР по завершенню зустрічі робочої групи. 

До кінця 2021 року робоча група планує підготувати та провести на основі контенту курсу відповідний тренінг для потенційних тренерів з числа співробітників ДБР.

ДБР планує ввести курс як обов’язковий для своїх слідчих та працівників оперативних підрозділів як тільки система професійної підготовки працівників почне функціонувати на повну потужність.

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки