Анатолій Хромов: Новий законопроєкт повинен змінити підхід в роботі архівної сфери в Україні

17 лютого 2021 року відбувся публічний звіт Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ».

Під час звіту (https://cutt.ly/Gk7Ib4N) було презентовано інформацію про результати роботи Державної архівної служби України у 2020 році за основними напрямами її діяльності.

«Протягом 2020 року Укрдержархівом розроблено 18 проєктів нормативно-правових актів. Серед них один – абсолютно новий, комплексний законопроєкт, який має на меті змінити підходи в роботі державних архівів. В ньому будуть впроваджені нові дефініції, нові категорії, які використовуватимуться в діяльності архівних установ України. І ключове те, що ми намагаємося запровадити нові підходи», – сказав Хромов.

Він додав, що, зокрема, буде запроваджена зміна основного поняття «документ» на поняття «національні архівні інформаційні ресурси».

«Саме інформаційна складова і складова ресурсу, тобто, джерела, яке постійно може оновлюватись і наново використовуватись, буде покладена в нову законодавчу архівну базу України», – наголосив голова Держархіву.

Анатолій Хромов також зазначив, що в цьому законопроєкті імплементовано багато найкращих європейських практик і політик архівної сфери, які вже працюють в Європейському Союзі.

«Законопроєкт внесений на опрацювання в Міністерство юстиції і, за планами уряду, буде поданий на розгляд до Верховної Ради влітку 2021 року», – повідомив він.

Голова Державної архівної служби зауважив, що загалом національний архівний фонд України на сьогодні нараховує 82,7 млн одиниць зберігання – це різні документи на різних носіях, більшою мірою на паперових, і ми за цим критерієм є однією з найбільших в архівному плані країн Європи.

«Державній архівній службі вдалося за рік суттєво зменшити або взагалі ліквідувати більшість кризових явищ, які існують у нашій сфері. А також створити передумови для подальшого всебічного розвитку архівної справи в Україні», – резюмував голова Держархіву, підбиваючи підсумки роботи відомства у 2020 році. 

Зі статтею «Підсумки діяльності Укрдержархіву за 2020 рік. Публічний звіт Голови Державної архівної служби України» ви можете ознайомитися на сайті ІА Укрінформ – https://cutt.ly/hk7P58f

Відеозапис публічного звіту ви можете переглянути на сторінці ІА Укрінформу в YouTube-каналі –https://cutt.ly/Rk7Afq5

Взято з сайту Мінстерства юстиції України.

Мітки: Мітки