Поради

Кримінальна відповідальність за несплату аліментів

Вартим уваги є той факт, що за відповідний період несплати аліментів може наступити кримінальна відповідальність, яка передбачена ст.164 Кримінального кодексу України.

Відповідно до ст.164 Кримінального кодексу України, злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, - карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років. Те саме діяння, вчинене особою, раніше судимою за кримінальне правопорушення, передбачене цією статтею, - карається громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до трьох років. Примітка: у статтях 164 і 165 цього Кодексу під злісним ухиленням від сплати коштів на утримання дітей (аліментів) або на утримання непрацездатних батьків слід розуміти будь-які діяння боржника, спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо), які призвели до виникнення заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів.

Слід нагадати, що у кримінальному процесі діє принцип змагальності. 

Відповідно до ч.1-2 ст.22 Кримінального процесуального кодексу України, кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.

Тому, для того, щоб довести підстави для кримінальної відповідальності за несплату аліментів, Вам потрібно подати докази, що заборгованість по аліментах складає суму боргів за три місяці відповідних платежів.

Таким чином, разом із поданням заяви про вчинення кримінального правопорушення, Вам потрібно подати довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів та інші докази.

Відповідно до ст.84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Для допомоги у супроводі кримінального процесу, вартим є залучити адвоката, який буде юридично допомагати у тому, щоб заборгованість по аліментах була погашена.

Прохання також дивитися наступну статтю Яка різниця між збільшенням розміру аліментів та додатковими витратами на дитину

Image

Контакти:

Графік роботи:

Понеділок-Субота, з 9:00-20:00