Поради

Кримінальна відповідальність за наркотики: роль адвоката

Кримінальна відповідальність, яка стосується наркотиків передбачена у Розділі XIII Кримінального кодексу України, який має назву “Кримінальні правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші кримінальні правопорушення проти здоров'я населення”.

До даних злочинів можуть бути віднесені наступні:

Стаття 305. Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів.

Стаття 306. Використання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, прекурсорів, отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів.

Стаття 307. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів.

Стаття 308. Викрадення, привласнення, вимагання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів чи заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем.

Стаття 309. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту.

Стаття 310. Посів або вирощування снотворного маку чи конопель.

Стаття 311. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів.

Стаття 312. Викрадення, привласнення, вимагання прекурсорів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем.

Стаття 313. Викрадення, привласнення, вимагання обладнання, призначеного для виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, чи заволодіння ним шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем та інші незаконні дії з таким обладнанням.

Стаття 314. Незаконне введення в організм наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів.

Стаття 315. Схиляння до вживання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів.

Стаття 316. Незаконне публічне вживання наркотичних засобів.

Стаття 317. Організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів.

Стаття 318. Незаконне виготовлення, підроблення, використання чи збут підроблених документів на отримання наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів.

Стаття 319. Незаконна видача рецепта на право придбання наркотичних засобів або психотропних речовин.

Стаття 320. Порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.

Стаття 321. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів.

Стаття 321-1. Фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів.

Стаття 321-2. Порушення встановленого порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань і державної реєстрації лікарських засобів.

Стаття 322. Незаконна організація або утримання місць для вживання одурманюючих засобів.

Стаття 323. Спонукання неповнолітніх до застосування допінгу.

Стаття 324. Схиляння неповнолітніх до вживання одурманюючих засобів.

Стаття 325. Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням.

Стаття 326. Порушення правил поводження з мікробіологічними або іншими біологічними агентами чи токсинами.

Стаття 327. Заготівля, перероблення або збут радіоактивно забруднених продуктів харчування чи іншої продукції.

Щодо зазначених злочинів Вам може бути вручена підозра. З цього питання, прохання дивитися статтю Вручили підозру: що робити?

Важливим у даному плані є також принцип змагальності, який деталізований у статті 22 Кримінального процесуального кодексу України, де зазначається, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.

Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.

Під час кримінального провадження функції державного обвинувачення, захисту та судового розгляду не можуть покладатися на один і той самий орган чи службову особу.

Повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, звернення з обвинувальним актом та підтримання державного обвинувачення у суді здійснюється прокурором. У випадках, передбачених цим Кодексом, повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення може здійснюватися слідчим за погодженням із прокурором, а обвинувачення може підтримуватися потерпілим, його представником.

Захист здійснюється підозрюваним або обвинуваченим, його захисником або законним представником.

Суд, зберігаючи об’єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов’язків.

Тому, ефективно реалізувати даний принцип змагальності, щоб довести свою невинуватість, можливо за допомогою процесуальних прав, якими наділений адвокат.

У зв'язку з цим, якщо Вам вручили підозру у вчиненні злочину, передбаченого Розділом XIII Кримінального кодексу України, який має назву “Кримінальні правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші кримінальні правопорушення проти здоров'я населення”, то вартим є якнайшвидше укласти договір з адвокатом з метою доведення Вашої невинуватості.

Для цього, адвокат повинен застосовувати техніку судової аргументації. Більш детальніше у статті Судова аргументація адвоката: ключ до вирішення справи

Image

Контакти:

Графік роботи:

Понеділок-Субота, з 9:00-20:00