Поради

Коли дитина може вирішувати з ким жити?

Сімейне законодавство та судова практика встановлюють передумови, коли дитина може вирішувати з ким жити.

Частиною 2 статті 160 Сімейного кодексу України передбачено, що місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини.

Відповідно до частини 3 статті 160 Сімейного кодексу України, якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою.

Слід зазначити, що відповідно до статті 14 Закону України “Про охорону дитинства”, діти та батьки не повинні розлучатися всупереч їх волі, за винятком випадків, коли таке розлучення необхідне в інтересах дитини і цього вимагає рішення суду, що набрало законної сили. Під час вчинення дій, пов’язаних з розлученням дитини з одним або обома батьками, а також інших дій, що стосуються дитини, в порядку, встановленому законом, судом заслуховується думка та побажання дитини.

Відповідно до позиції Верховного Суду, яка викладена у Постанові від 21 липня 2021 року у справі № 404/3499/17, суд має враховувати висловлену думку системно, з'ясовуючи належно фактичні обставини справи, досліджуючи та надаючи належну правову оцінку зібраним у справі доказам у їх сукупності, що в результаті сприятиме правильному вирішенню питання місця проживання дитини. Тільки так будуть забезпечені найкращі інтереси дитини, а не інтереси та бажання батьків, які вони не можуть чи не бажають вирішувати в позасудовий спосіб.

Прохання дивитись також наступну статтю Яка різниця між збільшенням розміру аліментів та додатковими витратами на дитину

 

Image

Контакти:

Графік роботи:

Понеділок-Субота, з 9:00-20:00