Поради

На скільки садять за закладки?

Здійснення закладок наркотичних засобів є кримінально караним діянням, за яке передбачена відповідальність.

НА СКІЛЬКИ РОКІВ МОЖНА СІСТИ У В'ЯЗНИЦЮ ЗА ЗАКЛАДКИ НАРКОТИКІВ?

Вчинення дій за закладки наркотичних засобів як правило стосується ст.307 Кримінального кодексу України “Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів”.

Частиною 1 цієї статті передбачено, що незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів – караються позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.

Відповідно до частини 2 цієї ж статті зазначено, що ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або особою, яка раніше вчинила одне із кримінальних правопорушень, передбачених статтями 308-310, 312, 314, 315, 317 цього Кодексу, або із залученням неповнолітнього, а також збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів у місцях, що призначені для проведення навчальних, спортивних і культурних заходів, та в інших місцях масового перебування громадян, або збут чи передача цих речовин у місця позбавлення волі, або якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги у великих розмірах чи особливо небезпечні наркотичні засоби або психотропні речовини, – караються позбавленням волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.

Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою, а також якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги в особливо великих розмірах, або вчинені із залученням малолітнього або щодо малолітнього, – караються позбавленням волі на строк від дев'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

КОЛИ МОЖЛИВЕ ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ?

Відповідно до частини 4 статті 307 Кримінального кодексу України, особа, яка добровільно здала наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги і вказала джерело їх придбання або сприяла розкриттю кримінальних правопорушень, пов'язаних з їх незаконним обігом, звільняється від кримінальної відповідальності за незаконне їх виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання (частина перша цієї статті, частина перша статті 309 цього Кодексу).

ПРИКЛАД ІЗ СУДОВОЇ ПРАКТИКИ.

Одним із прикладів є вирок Червонозаводського районного суду міста Харкова від 16.06.2021 року у справі № 646/2284/21, згідно з яким, особу було засуджено за частиною 2 статті 307 Кримінального кодексу України до 6 (шести) років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, яке є власністю засудженого.

За обставинами справи, ОСОБА_4, маючи умисел та мету, направлені на незаконне придбання з метою збуту та збут особливо небезпечних наркотичних засобів та психотропних речовин, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, у невстановленому в ході досудового розслідування місці та часу, при невстановлених обставинах за допомогою належного йому мобільного телефону ТМ «Samsung», використовуючи всесвітню мережу «Інтернет», через безкоштовний кросплатформенний месенджер «Telegram» зв'язався із невстановленою особою, матеріали досудового розслідування стосовно якої виділені в окреме провадження, з якою домовився про зайняття спільним продажем наркотичних засобів та психотропних речовин, шляхом їх збуту через залишення «закладок» на території міста Харкова з відведенням ОСОБА_4 ролі кур'єра.

Згідно з домовленістю кур`єр повинен був розкладати «закладки»з наркотичними засобами та психотропними речовинами в різних місцях міста Харкова, фотографувати місця їх залишення на свій мобільний телефон,за допомогою якого та всесвітньої мережі «Інтернет» надсилати вказані фотографії зазначеній невстановленій особі через безкоштовний кросплатформенний месенджер «WhatsApp» із зазначенням на кожному фотознімку координати адрес для подальшого знаходження наркотичного засобу та психотропної речовини особами, які замовляють (купують) їх, за що ОСОБА_4 мав отримувати грошову винагороду.

Надалі, ОСОБА_4 у квітні 2021 року, але не пізніше 20.04.2021, перебуваючи у м. Харкові, більш точні час та місце встановити не представилось можливим, забрав, тим самим незаконно придбав, залишені невстановленою особою, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, вже розфасовані в окремі 97 «закладок» – згортки обгорнуті в ізоляційні полімерні стрічки чорного, зеленого та червоного кольору з особливо небезпечними наркотичним засобом – канабісом та особливо небезпечною психотропною речовиною – PVP, обіг яких заборонено, частину з яких, маючи умисел на збут окремо взятої закладки, 20.04.2021 розклав у різних місцях Основ`янського району м. Харкова.

Прохання також дивитися наступну статтю Кримінальна відповідальність за наркотики: роль адвоката

Застереження: Інформація подана у даному матеріалі є ознайомчою та загальною. Для більш детальних відомостей, які стосуються Вашої ситуації, слід звернутися за індивідуальною консультацією.

Записатися на консультацію

Please fill the required field.
Please fill the required field.

Зустрітися для проведення консультації

Зателефонувати за номером телефону

Написати на електронну адресу

Image

Адреса:

м. Київ, Україна

Контакти:

Графік роботи:

Понеділок-Субота, з 9:00-20:00