Кримінальна відповідальність за фейковий акаунт на сайті знайомств
На сьогоднішній день, достатньо поширеним є шахрайство на сайтах знайомств.
Емоції, які відчувають зареєстровані користувачі сайтів знайомств є одними із найсильніших у психологічному плані.
У зв'язку з цим, люди, які переживають зазначені відчуття, є найбільш вразливими, щоб стати жертвою шахрайства.
Доволі часто, зловмисники реєструють фейкові аккаунти з метою заволодіння коштами довірливих осіб.
У хід шахраїв ідуть різні прийоми маніпуляцій: приваблива зовнішність (як правило, фейкова), імітація скрутних сімейних чи особистих ситуацій та інші способи.
Такі дії зловмисників кваліфікуються за ст.190 Кримінального кодексу України “Шахрайство”.
Переповнена такими справами і судова практика України. Наприклад, свого часу до кримінальної відповідальності за шахрайство була притягнута особа, яка пояснила, що близько восьми років тому він зареєструвався на сайті знайомстві під жіночою анкетою для жарту, вставивши в профіль фотографію скачану з якоїсь сторінки в мережі Інтернет та вказавши ім`я « ОСОБА_15 ». В 2016 році він під вигаданим іменем « ОСОБА_23 » почав спілкуватись з чоловіками. При цьому ініціаторами спілкування завжди були чоловіки. В ході спілкування обвинувачений розповідав вигадані історії про скрутне положення і чоловіки самостійно пропонували перерахувати кошти, щоб допомогти, а обвинувачений не відмовлявся, однак він розумів, що гроші він повертати не збирається. Найбільше коштів перерахував потерпілий ОСОБА_24, близько 200000 гривень. Інші потерпілі, вказані в обвинувальному акті також перераховували гроші, однак точну суму назвати не зміг, вказавши, що не оспорює суми коштів, вказаних в обвинувальному акті. Гроші перераховували на його картку, які він вказував як картку брата «ОСОБА_23», а потім він знімав кошти з картки самостійно. Коли до нього прийшли поліцейські за заявою потерпілого ОСОБА_24, то обвинувачений самостійно видав паролі і логіни і сприяв слідству. У скоєному розкаюється (вирок Жовтневого районного суду міста Дніпра від 20 травня 2022 року у справі № 199/3015/17).
Якщо у такий спосіб, Вашими коштами та майном заволоділи недобросовісні особи, то варто негайно подавати заяву до правоохоронних органів як потерпіла особа.
Прохання дивитись також наступну статтю Як повернути свої гроші від шахраїв?
Застереження: Інформація подана у даному матеріалі є ознайомчою та загальною. Для більш детальних відомостей, які стосуються Вашої ситуації, слід звернутися за індивідуальною консультацією.