Перед допитом у правоохоронних органах або у суді, варто підготувати аргументи, щоб Ваші відповіді та пояснення були переконливими.
1. Коли відповідаєте на запитання, то завжди наводьте конкретний аргументативний доказ Вашого твердження.
Наприклад, коли слідчий намагається дізнатися інформацію, яка стосується Вашого приватного життя (якщо Ви обвинувачений), то наводьте фактичні дані, які підтверджують те, що ці відомості не стосуються предмету кримінального провадження. Приміром, якщо Вас звинувачують у розповсюдженні наркотиків у місті Києві, то Ви повинні надати переконливі аргументи, що запитання слідчого стосовно розповсюдження наркотиків у інших областях України, є таким, що не стосується цього кримінального провадження.
2. Коли відповідаєте на запитання, то завжди використовуйте аргументацію за аналогією.
Скажімо, слідчий може задавати Вам запитання, які явно не стосуються кримінального провадження. У такому випадку, Вам потрібно навести конкретні приклади судових рішень, коли схожі запитання під час відповідного допиту, ставали передумовою ситуації, що відповідний допит визнавався недопустимим доказом. Тому, краще використати професійну правничу допомогу адвоката.
3. Коли відповідаєте на запитання, то завжди робіть дедуктивні логічні умовиводи.
Наприклад, коли Вас запитують, де Ви були вечером 10 числа, то спираючись на закон дедукції, Вам потрібно сказати, що оскільки я є членом спортивного клубу, і клуб збирається щовечора грати у футбол, то з цього можна зробити висновок, що у даний вечір, Ви не перебували на місці злочину, а грали у футбол.
4. Коли відповідаєте на запитання, то використовуйте риторичні прийоми переконання.
Приміром, чітке і ствердне “Ні”, краще ніж тихе непереконливе “Ні”. Риторика – це давній метод переконання аудиторії. Від цього, значною мірою, залежить подальший стан кримінального провадження. Правоохоронні органи або суд, будуть більш вірогідно сприймати певні твердження, якщо вони надані у переконливій формі.
5. Коли відповідаєте на запитання, то використовуйте також, і раціональні прийоми переконання.
Замість того, щоб називати когось “добрим” чи “поганим”, “привітним” чи “похмурим”, “бідним” чи “багатим”, наведіть один практичний фактичний доказ відповідної обставини. Наприклад, замість того, щоб казати, що хтось злочинець, наведіть краще приклад із судової практики, коли стосовно певної особи є вирок, який набрав законної сили. Для цього, варто скористатися допомогою адвоката.
Як свідчить особистий практичний та науковий досвід, на сьогоднішній день існує чимало інших прийомів аргументації, які можуть бути використані під час допиту.
Роль аргументації під час допиту є надзвичайно важливою, адже застосовуючи її, Ви ґрунтовно зможете відстояти свою позицію.
Загалом, не забувайте, що під час допиту повинні дотримуватись Ваші права, які гарантовані кримінально-процесуальним законодавством.
Прохання дивитись також наступну статтю Судова аргументація адвоката: ключ до вирішення справи